Okulary czy soczewki? – jak dokonać właściwego wyboru?

Inne

Wiele osób posiada wadę wzroku, która wymaga noszenia okularów lub soczewek. Oczywiście niezbędne są także regularne wizyty u okulisty. Dla niektórych wielką trudnością jest rozpoczęcie noszenia soczewek lub okularów. Dodatkowo na rynku istnieje wiele rodzajów soczewek czego przykładem, mogą być soczewki kontaktowe biofinity. Jak zatem podjąć właściwą decyzję? Więcej informacji na ten temat znaleźć można poniżej.

Biofinity – kto decyduje o dopasowaniu soczewek – lekarz czy pacjent?

Gdy konieczne jest rozpoczęcie leczenia, a dokładniej dopasowania okularów lub soczewek niezwykle istotne jest słuchanie zaleceń lekarza. To właśnie specjalista wie najlepiej jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla pacjenta. Czasami istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które eliminują jedno z nich. Podjęcie decyzji dotyczącej doboru okularów lub soczewek należy zatem pozostawić profesjonaliście. To on dopasuje najlepsze okulary czy też zdecyduje, że idealną opcją będą soczewki biofinity. Możliwości jest wiele, ale najważniejszy jest wzrok i komfort pacjenta. Stąd też warto korzystać z pomocy i porad zaufanego okulisty.

Czy soczewki biofinity zapewniają komfort?

Niektórzy pacjenci unikają noszenia soczewek kontaktowych, gdyż są oni przekonani o braku komfortu i wygody podczas ich codziennego użytkowania. Prawda jest jednak taka, że wysokiej jakości soczewki biofinity, które dostępne są dzisiaj na rynku wyrobów optycznych, zapewniają wielki komfort i doskonałe samopoczucie. Może warto, więc porzucić okulary na rzecz lepszego rozwiązania w postaci sprawdzonych soczewek? Z pewnością warto!