Profesjonalna izolacja wnętrza
Mieszkając na poddaszu, ale nie tylko – ten sam problem dotyka bowiem właścicieli mieszkań narożnych i tych na najwyższym piętrze w zabudowie wielorodzinnej – trzeba liczyć się z takimi oczywistymi problemami eksploatacyjnymi, jak zwiększone zużycie energii cieplnej czy problem nadmiernej ekspozycji na wilgoć. Zacinający deszcz i silny wiatr, w połączeniu z niskimi temperaturami, oznaczają do lokatorów poddasza i mieszkania narożnego straty cieplne, ale często także bardziej nieprzyjemne konsekwencje jak pojawianie się zacieków i grzybów czy pleśni na ścianach, w narożnikach pokojów czy na stropie.
Często, chociaż nie zawsze, odpowiedzialna za takie nieprzyjemne konsekwencje jest nieodpowiednia czy zbyt tania izolacja poddasza. Niestety jednak czasami, nawet przy spełnieniu wszystkich budowlanych standardów i wykorzystaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych jak wełna szklana, ilość wilgoci i zimnego powietrza atakującego mury i elewację danego budynku są zbyt duże, aby rozwiązać je niedużym kosztem.
Dlatego zamiast wydawać pieniądze na późniejsze pomiary, charakterystykę energetyczną budynku, ekspertyzy budowlane i ewentualne naprawy oraz modernizację, lepiej odpowiednio z wyprzedzeniem zadbać o to, aby izolacja poddasza oraz wykonanie dachu jako takiego, było w stu procentach optymalne. Oznacza to nie tylko sięgnięcie po jakościowe materiały i innowacyjne surowce, jak wełna mineralna, zapewaniające idealne parametry tłumienia i izolowania wilgoci oraz zimna. Już na etapie projektowym konieczne jest uwzględnienie najróżniejszych odpływów, kolejnych warstw izolacji, systemów przelewowych i awaryjnych, a także zaplanowanie spadków na stropach, balkonach i bardzo dobrze osadzona stolarka okienna.
Wysoką jakość sprzętu znajdziesz na http://ursa.pl/.