Czy warto inwestować w styropian?

Inne

O faktycznej wartości poszczególnych tworzysz świadczy przede wszystkim ich trwałość. Nie ma sensu inwestować w budowę domu, którego izolacja będzie musiała zostać wymieniona już po kilku latach. Nowoczesna architektura co prawda preferuje użycie lekkich i łatwych do demontażu materiałów, lecz nie oznacza to, że nie powinny być one dostatecznie solidne. Wszystkie te cechy łączy w sobie styropian, czyli silnie przetworzony polistyren. Jest to tworzywo sztuczne, którego początki sięgają już 1947 roku, kiedy metoda jego wytwarzania została opracowana przez Dow’s Chemical Physics Lab. Materiał ten posiada bardzo wiele zastosowań, lecz najważniejszym z nich jest izolacja budynków. Warto wspomnieć, że styropian jest do tego zadania idealnie przystosowany.

Co ceni się w materiałach budowlanych?

Większość materiałów z biegiem czasu ulega niszczeniu i rozkładowi. Kamień się kruszy a drewno próchnieje, zmuszając budowniczych do ich regularnej wymiany. Nawet bardziej nowoczesne tworzywa jak beton czy gips mogą utracić swoją pierwotną wytrzymałość. Taki stan rzeczy jest największym utrapieniem, kiedy zniszczeniu ulegnie wewnętrzna warstwa ściany – izolacja.

Więcej dowiesz się na http://www.styropmin.pl/.

Niezwykła trwałość styropianu

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które można wykorzystać do ogrzewania domu – żaden z nich nie dorównuje jednak styropianowi pod względem długotrwałości. Styropian, pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczony, może służyć przez nieograniczoną ilość czasu. Nie ulega on naturalnemu rozkładowi, jest także odporny na procesy gnilne.